English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره شعر رضوی با تمام جشنواره های دیگر متفاوت است

جشنواره شعر رضوی با تمام جشنواره های دیگر متفاوت است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان، از اعلام فراخوان برای طراحی سازه دعبل خزاعی خبر داد و اظهار داشت: بهترین اثر دریافت شده تبدیل به سازه ارزشمندی خواهد شد و در یکی از میادین شهرستان شوش نصب می شود.  به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) از خوزستان،  همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،  در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) گفت: شاعران ایرانی و خارجی بسیاری آثار خود را به این دوره از جشنواره ارسال کردند که جای تقدیر دارند.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره با تمام جشنواره ها و برنامه های هنری فرهنگی دیگر متفاوت است، افزود: تفاوت اساسی آن این است که هنرمندان و خالقان آثار برای قرب الهی، ارادت و علاقه و عشقی که به اهل بیت(ع) و امام علی بن موسی الرضا(ع) دارند، نسبت به خلق اثر و ارتباط معنوی، دینی با اثر اقدام می کنند.
قنواتی، خاطر نشان کرد: اثری که شاعران خلق می کنند، با مخاطب و جامعه ای که آن را مورد ملاحظه قرار می دهد، ارتباط محکم تری برقرار می کند.
وی با بیان اینکه جشنواره شعر رضوی تحت نام امام رضا(ع) هرسال به صورت توسعه یافته تر و گسترده تر برگزار می شود، اذعان داشت: استقبال بسیاری از سوی گروه های مختلف فرهنگی، علمی و اجتماعی از این جشنواره صورت می گیرد و امیدواریم برکت این جشنواره در زندگی ما جاری باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در بخش دیگر سخنان خود به شهرستان شوش و سابقه تمدنی این شهرستان اشاره کرد و گفت: این شهرستان سابقه دیرینه ای در تمدن و حوزه های فرهنگی به ویژه در حوزه تشیع و اسلام دارد.
وی ادامه داد: بسیاری از علما که توسعه دهنده فرهنگ شیعی بودند، برخاسته از این شهرستان هستند که نمونه آنها دعبل خزاعی است و این نشان از وجود مردمانی علاقمند به حوزه تمدن، فرهنگ، هنردینی و تشیع است.
قنواتی، بیان کرد: این ها ذخیره های ارزشمندی هستند که در طول سال های آینده باید در توسعه فضاهای فرهنگی دینی، اقتصادی و اجتماعی از آنها بهره برد.
وی همچنین با اشاره به خواسته مردم شهرستان شوش برای نصب تندیس دعبل خزاعی اظهار کرد: به دنبال اعلام فراخوانی به منظور دریافت آثار هنرمندان و ساخت تندیس شاعر گرانقدر شهرستان شوش دعبل خزاعی هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، تصریح کرد: بهترین آثر دریافت شده از هنرمندان تبدیل به سازه ارزشمندی خواهد شد که در یکی از میادین شهر شوش نصب می شود.
۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۱۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.