English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

فرماندار شهرستان شوش:ارادت مردم به ائمه اطهار(ع) روز به روز بیشتر می شود

فرماندار شهرستان شوش:ارادت مردم به ائمه اطهار(ع) روز به روز بیشتر می شود
فرماندار شهرستان شوش، با تاکید بر ضرورت ساخت تندیس دعبل خزاعی و نامگذاری میدان و خیابانی از شهر به نام این شخصیت فرهنگی دینی، اظهار داشت: ساخت تندیس کمترین کاری است که می توان کرد.

رضا نجاتی فرماندار شهرستان شوش،  در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) گفت: حضور شاعران ایرانی و شاعران کشورهای عربی در شهرستان فرهنگی شوش مایه افتخار است.
وی با بیان اینکه مردم شوش، مردمی متدین، دیندار، ولایتمدار و مومن هستند، افزود: مردم این شهرستان در برنامه های منتسب به ائمه اطهار را با عشق و ارادات حضور پیدا می کنند به طوری که تمام برنامه ها و مراسمات دهه کرامت، ماه محرم، ایام فاطمیه و... با شور و نشاط خاصی در شهرستان شوش برگزار می شود.
نجاتی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره رضوی و استعدادهایی که در شهرستان شوش در این راستا وجود دارد، بیان کرد: انتظار داریم از صفر تا صد جشنواره به دست مردم سپرده شود و به یقین در این راه موفق خواهند بود.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری چنین جشنواره ها و مراسماتی به برکت اسلام، نظام مقدس جمهوری اسلامی و شیعه بودن است، اذعان داشت: این مناسبت ها موجب مودت و برادری میان مسلمانان به ویژه شیعیان می شود.
فرماندار شوش ادامه داد: مردم شهرستان شوش در کنار حرم دانیال نبی (ع) و دعبل خزاعی افتخار دارند که همگی شیعه می باشد و عشق و ارادات به اهل بیت(ع) و امام رضا (ع) اینگونه در این شهرستان تجلی پیدا می کند.
وی با اشاره حضور پرشور مردم در مراسم اختتامیه جشنواره شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) اضافه کرد: این حضور پرشور دارای پیامی مهم است و آن پیام علاقه و ارادت مردم به ائمه اطهار می باشد که روز به روز پر رنگ تر و بیشتر می شود.
نجاتی خاطر نشان کرد: در این راستا سعی می شود به موضوعات فرهنگی دینی با بصیرت بیشتر بپردازیم و از ظرفیت های بی شمار شهرستان در راستای حفظ ارتباطات، افزایش مودت و برادری میان مردم بهره ببریم.
وی در بخش دیگر سخنان خود نیز بر ضرورت نصب تندیس دعبل خزاعی در یکی از میادین شهر شوش تاکید کرد و گفت: نه تنها تندیس بلکه باید میدانی از میدانهای پرتردد و برجسته شهر به نام دعبل خزاعی نامگذاری شود.
فرماندار شهرستان شوش با بیان اینکه دعبل خزاعی شخصیت برجسته و بزرگواری است که باید همواره در اذهان باقی بماند، خاطر نشان کرد: باید خیابانی به نام این شخصیت بزرگ علمی در شهر داشته باشیم.
وی تاکید کرد: نامگذاری خیابان و یا ساخت تندیس برای شخصت های علمی دینی، کمترین کاری است که می توان انجام داد و امروز اگر در مقابل دشمنان، داعشی ها و سلفی ها قد علم کرده ایم به برکت وجود ائمه اطهار و این عزیزان است که انسجام، برادری و مودت را برای ما به ارمغان آورده اند.

 

 

۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۵:۲۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.